Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugos asmenims, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto

Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje asmenys, negalintys skaityti įprasto spausdinto teksto, gali pasiskolinti Lietuvos aklųjų bibliotekos garsines knygas ir žurnalus CD formatu.

Kas yra Lietuvos aklųjų biblioteka
• Biblioteka, aprūpinanti literatūra ir informacija žmones, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto
• Didžiausia leidinių specialiais formatais leidykla Lietuvoje
• Visą Lietuvą apimantis paslaugų tinklas

LAB leidžia ir išduoda šiuos specialiųjų formatų leidinius:
• Garsines knygas ir žurnalus (mp3 formatu įgarsinti knygos ar žurnalo tekstai, patalpinti virtualioje bibliotekoje ELVIS ar įrašyti į kompaktinį diską (CD) ar kitą laikmeną);
• Leidinius Brailio raštu (leidiniai, kuriuose tekstas pateikiamas akliesiems pritaikytu iškilių taškų – Brailio – šriftu);
• Leidinius padidintu šriftu (silpnaregiams skirti didesnio šrifto (nuo 16 punktų) leidiniai);
• Leidinius DAISY formatu (daugiafunkciai leidiniai, kuriuose galima susirasti reikiamą teksto vietą pagal paieškos žodį ar frazę, atlikti žymėjimus);
• Liečiamąsias (taktilines) knygas (knygos su liečiamosiomis iliustracijomis).

LAB specialiųjų formatų leidinius teikia žmonėms, kurie negali skaityti įprasto spausdinto teksto dėl turimos negalios ar sutrikimų tokių kaip:
• Aklumo, silpnaregystės;
• Fizinių funkcijų sutrikimų (žmonės, kuriems dėl cerebrinio paralyžiaus, Parkinsono ligos, paraplegijos, artrito, kitų sveikatos problemų sunku versti knygos puslapius);
• Skaitymo sutrikimų (disleksijos sutrikimą turintiems moksleiviams garsiniai vadovėliai palengvina mokymosi procesą);
• Raidos, kompleksinių ir kitų sutrikimų, kurie trukdo skaityti įprasto formato leidinius.

Kokiais būdais galima naudotis Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugomis
• Atvykus į LAB Vilniuje ar jos padalinį Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Ukmergėje (kontaktinė informacija www.labiblioteka.lt/kontaktai/17)
• Gauti LAB leidinius viename iš paslaugų punktų įvairiose Lietuvos vietovėse (sąrašas skelbiamas www.labiblioteka.lt/kontaktai/17)
• Vartotojams, negalintiems atvykti į biblioteką dėl sveikatos problemų leidiniai pristatomi į namus (Vilniuje)
• Parsisiųsti LAB garsinius ir kitus elektroninius leidinius prieinamais formatais iš virtualios bibliotekos ELVIS (http://elvis.labiblioteka.lt/)

Informacija teikiama tel. (8 5) 215 0616, el. p. info@labiblioteka.lt
Taip pat daugiau informacijos galite rasti interneto svetainėje www.labiblioteka.lt arba socialinio tinklo Facebook paskyroje.