Šilko kelias: Rytų kostiumo istorija

Menininkės, scenografės Virginijos Idzelytės naujoji knyga ,,Šilko kelias: Rytų kostiumo istorija” – daugiasluoksnis, gausiai iliustruotas leidinys, tyrinėjantis Rytų šalių kostiumus. Autorė kviečia pasinerti į Rytų pasaulį ir knygos puslapiais apkeliauti tolimųjų šalių regionus, nuo Turkestano, per Sakartvelą, Turkiją, Izraelį, Indiją, Kiniją, Korėją iki pat Japonijos. Tai knyga, kurioje yra virš 1000 iliustracijų – kostiumų ir audinių pavyzdžių. Čia pristatoma Rytų šalių tautų apranga, audinių raštai, papuošalai, apavas, kostiumo ryšys su šalies gyventojų papročiais, tradicijomis, tikėjimu.

Jokūbo knygos

Olga Tokarczuk
Olga Tokarczuk – ryški, nepaprastu sąmoju ir ypatinga vaizduote pasižyminti šiuolaikinės lenkų literatūros žvaigždė, Nobelio literatūros premijos laureatė. 2018 m. už romaną „Bėgūnai" ji pelnė vieną prestižiškiausių anglakalbiame pasaulyje apdovanojimų – „Man Booker International Prize". O. Tokarczuk – pirmoji rašytoja iš Lenkijos, pelniusi šiuos laurus. Antrą kartą autorė „Man Booker International Prize" premijai buvo pristatyta 2019 m. už romaną „Varyk savo arklą per mirusiųjų kaulus". Kūrinys pateko į trumpąjį premijos sąrašą.

Skaityti daugiau...

Leonidas Donskis: Man skauda

Birutė Garbaravičienė
Man skauda dėl kitų, vadinasi, esu – Leonidas Donskis
Birutė Garbaravičienė – žinoma žurnalistė, filologė, visuomenės veikėja, Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus valdybos pirmininkė, Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę" valdybos narė, buvusi LRT laidos „Be pykčio" redaktorė, knygos „Pokalbiai be pykčio" sudarytoja.

Skaityti daugiau...

27 Toby Obedo mirtys

Joanna Gierak- Onoszko
Kanados internatinėse mokyklose, kurioms vadovavo daugiausia Bažnyčios tarnai ir kurios veikė iki pat XX a. pab., ilgus metus žeminti ir prievartauti vietinių tautų vaikai, kuriems prireikia daug jėgų atsitiesti ir išeiti iš skriaudos rato, nes nuskriaustieji skriaudžia kitus.

Skaityti daugiau...

Gimęs neteisėtai

Trevor Noah
Knyga, gavusi „Thurber" premiją kaip geriausia Amerikoje išleista humoro knyga bei „NAACP Image" apdovanojimą, įtraukta į „The New York Times", „USA Today", „San Francisco Chronicle", „NPR", „Esquire", „Newsday" ir „Booklist" geriausių metų knygų sąrašus.

Skaityti daugiau...